Zatrudnienie w Holandii – jak prawidłowo rozliczyć podatki

Holandia to jeden z najbardziej popularnych krajów, w których pracują nasi rodacy. Do Holandii szybki i łatwy dojazd, a wysokie zarobki sprawiają, że często wyjeżdżają tam całe rodziny. Lecz jeśli znalazło się zatrudnienie tam całkowicie legalnie, to trzeba pamiętać o tym, aby prawidłowo się rozliczyć w obu skarbowych urzędach, to znaczy holenderskim i polskim. Nasze podatkowe przepisy działają bowiem w taki sposób, że w dużej części przypadków rozliczenie jest podwójne. Dotyczy to głównie które posiadają rezydencję w Polsce.

Pod tym pojęciem kryje się przebywanie na terenie naszego kraju co najmniej 183 dni na rok, albo posiadanie tutaj centrum interesów osobistych. O tej ostatniej kwestii wiele osób nie pamięta, wydaje im się że jeżeli przebywają w Holandii przez cały rok, to ich to nie będzie obowiązywało. Tak więc widać od razu że rozliczenie podatku z Holandii to nie jest wcale prosta i szybka sprawa, i należy się dobrze w tym wszystkim orientować żeby nie narobić jakiś błędów. Z reguły tak to wygląda, że w pierwszej kolejności pracownik będzie się rozliczał w holenderskim urzędzie skarbowym, później w naszym, a na koniec wystąpić może o ewentualny zwrot podatku.

Tak więc jeżeli się należy to holenderski podatek zostanie zwrócony, lecz może to trwać nawet rok czasu. Jeżeli ktoś podejmie się wyzwania, to wszystkimi sprawami może się zająć samemu, chociaż trzeba powiedzieć od razu, że wymaga to zdobycia odpowiedniej wiedzy. Inną możliwością będzie jakieś sprawdzone biuro podatkowe holandia, które wszystkim się zajmie. Wystarczy dostarczyć wszystkie dokumenty otrzymane od holenderskiego pracodawcy, aby sprawę mieć praktycznie załatwioną.

Dużą zaletą współpracy z takim biurem będzie to, że pracujące w nim osoby świetnie znają wszystkie niuanse przepisów, i są w stanie doradzić najbardziej optymalne rozwiązania. Tak naprawdę wynajęcie biura jest bardzo opłacalne, jeżeli się spoglądnie na księgowy holandia cennik, to wcale dużo się nie zapłaci, a odpadnie mnóstwo pracy podczas wypełniania dokumentów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 6 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like