Zastosowanie mariguany i jej specyfika

Marihuana, znana także jako konopie indyjskie, jest wszechstronną rośliną używaną od wieków do celów leczniczych oraz rekreacyjnych. Nasiona rośliny marihuany są punktem wyjścia do uprawy nowej generacji roślin i mogą występować w różnych typach, z których każdy ma swoje unikalne cechy. Najpopularniejsze warianty nasion marihuany to regularne, feminizowane i automatycznie kwitnące.

Zwykłe nasienia są najbardziej istotnym rodzajem nasion oraz są wytwarzane naturalnie przez rośliny męskie oraz żeńskie w trakcie ich zapylania. Te nasiona mogą przetwarzać rośliny męskie i żeńskie, jednak stosunek jest nieprzewidywalny. Regularne nasiona są nieraz użytkowane przez hodowców i hodowców, którzy pragną stworzyć własne odmiany czy też wyhodować rośliny o określonych cechach – royal queen seeds. Nasiona feminizowane są umyślnie hodowane, by przygotowywać wyłącznie rośliny żeńskie.

Jest to pożądane, albowiem rośliny żeńskie przetwarzają pąki, jakie są częścią rośliny, która jest zbierana oraz wykorzystywana do zamiarów leczniczych bądź też rekreacyjnych. Nasiona feminizowane są tworzone przez generujące stres rośliny żeńskie w celu wytworzenia męskich kwiatów, a następnie zapylają inne rośliny żeńskie. To gwarantuje, iż wszelkie wyprodukowane nasiona będą żeńskie. Nasiona automatycznie rozkwitające są mieszańcem nasion szablonowych i feminizowanych. Nasiona te zostały genetycznie zmodyfikowane, aby kwitnąć automatycznie, bez względu od cyklu światła.

Oznacza to, iż rośliny automatycznie kwitnące mogą być uprawiane w pomieszczeniach lub na zewnątrz, bez potrzeby stosowania wskazanego harmonogramu oświetlenia. Ten rodzaj nasion jest idealny dla hodowców, którzy nie chcą zawracać sobie głowy lekkimi harmonogramami bądź chcą szybkich zbiorów. Nie zważając na tych głównych typów nasion, istnieją też nasiona pamiątkowe, hybrydowe i bogate w CBD. Nasiona Heirloom są uważane za czyste szczepy oraz są niejednokrotnie określane jako szczepy „landrace”. Te plemienia to nowatorskie odmiany marihuany, które były uprawiane w ich rodzimych regionach oraz były przekazywane z pokolenia na generacja.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 10 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like