W jakich przypadkach powinno się wybierać ocynkowane śruby

Wiele osób nie przykłada specjalnej uwagi do śrub podczas stawiania rozmaitych konstrukcji. Przeważnie bierze się najzwyklejsze lub też takie, jakie akurat znajdą się pod ręką, bez analizowania tego, co się stanie za kilka czy kilkanaście lat. A normalna stal, zwłaszcza jeżeli jest niezabezpieczona, w szybkim tempie będzie rdzewiała. To wiązać się może z tym, że takie łączenia po jakimś okresie czasu staną się dużo słabsze, lub w skrajnych przypadkach wręcz pękną, zagrażając stabilności danego urządzenia czy obiektu.

Dlatego też w przypadku zwykłych śrub niezbędne jest zapewnienie im odpowiedniego zabezpieczenia. Najlepiej to zrobić przez nałożenie lakieru lub farny, co zabezpieczy skutecznie powierzchnię przed wilgocią czy jakimiś innymi chemicznymi substancjami. Inną możliwością, wybieraną coraz chętniej przez konstruktorów, są śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym. Śruby tego typu są co prawda trochę droższe przy kupowaniu, ale jeśli do zwykłych dołoży się malowanie i konserwację, to często koszty okazują się porównywalne.

A ogromną zaletą śrub ocynkowanych będzie to, że są one bardzo odporne na zjawisko korozji. Jeżeli nie ma uszkodzeń zewnętrznej powłoki cynku, to większego problemu mogą służyć nawet przez kilka dekad. Śruby tego typu są obecnie oferowane przez wiele sklepów. Można je bardzo prosto znaleźć na przykład wpisując w wyszukiwarce frazę zamów – śruby z łbem sześciokątnym i przeglądając otrzymane wyniki. Z reguły w takich sklepach otrzyma się również fachowe doradztwo i wsparcie w wybraniu najlepszych rozwiązań.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 19 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like