W jaki sposób działa urządzenie do przycinania styropianu

Styropian bardzo często wykorzystuje branża wykończeniowa i budowlana. Materiał ten świetnie sprawdza się na przykład do ocieplania budynków, z tego też powodu jest on bardzo często w takiej formie wykorzystywany. Najczęściej dostępny jest w arkuszach o wymiarach 100 na 50 centymetrów, i grubości od kilku milimetrów do nawet kilkunastu centymetrów. Żeby dobrze ułożyć arkusze styropianu na ścianie, często pojawia się potrzeba jego docięcia. Oczywiście można to robić piłką albo noże, ale przede wszystkim powstałe krawędzie nie zawsze będą równe, a oprócz tego trzeba się liczyć ze sporą ilością zanieczyszczeń.

Z takich też powodów w każdej z firm zajmujących się tego typu pracami na pewno przyda się maszyna do cięcia styropianu. Takie maszyny nie są drogie, a znacząco pozwalają przyspieszyć tempo robót oraz zwiększyć ich precyzję. Zasada działania takich maszyn jest bardzo prosta. Cięcie styroduru jest realizowane nagrzanym do odpowiedniej temperatury drutem.

Tym sposobem krawędzie, które powstają są proste, równe i praktycznie bez strzępień, a oprócz tego podczas pracy nie powstają żadne niepotrzebne odpady. Drut oporowy podłącza się do zasilacza, najczęściej o mocy od 150W do 250W. Dużym plusem takiego rozwiązania jest też szybkość i wygoda pracy. Samo cięcie przebiega niezwykle sprawnie, znacznie szybciej niż ręcznie za pomocą noża. Poza tym porządna gilotyna do cięcia styropianu będzie miała jeszcze parę ciekawych funkcjonalności, jakie sprawdzają się dobrze w niestandardowych przypadkach.

Jedną z nich jest możliwość zmniejszenia grubości styropianu, czyli wykonywania dwóch płyt z jednej grubszej. W takiej sytuacji drut unieruchomiony zostaje na odpowiednim poziomie, a następnie pracownik tnie arkusz styropianu na dwie części. W wielu przypadkach może się też przydać opcja wycinania różnych kształtów, a z kolei to możliwe będzie dzięki ustawieniu drutu oporowego pionowo. Mając na uwadze wymienione zalety zakup tego typu urządzenia powinien stać się jedną z ważniejszych spraw w przypadku każdej firmy, która pracować będzie ze styropianem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 15 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like