Samochodowy tuning – czemu felgi są tak ważne

Wielu właścicieli samochodów chętnie się wyróżnia swoimi pojazdami, dlatego też często się oni decydują na rozmaite przeróbki. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest tuning optyczny, pozwalający w diametralny sposób odmienić wygląd zewnętrzny. Jeżeli ktoś będzie chciał, to może się też pokusić o modyfikacje zawieszenia i silnika, wtedy oprócz wyglądu auto także zyska sporo mechanicznych koni, ale w przypadku takich zmian trzeba się już liczyć z większym wydatkiem.

W praktyce większość osób podejmujących decyzję o tuningu optycznym zaczyna od zmiany felg. Rozwiązanie takie jest stosunkowo niedrogie, a jednocześnie zapewniające bardzo dobre rezultaty. Dobrane w odpowiedni sposób felgi JR Wheels całkowicie odmienią zewnętrzny wygląd pojazdu, dając mu agresywności i sportowego charakteru.

Tego typu felgi dostępne są w ogromnej ilości wzorów, kupujący do dyspozycji mają modele o różnej ilości ramion, a nawet konstrukcje w postaci szprych. Tym sposobem jeżeli ktoś będzie chciał, to postawić może na stonowaną klasykę, a może także na naprawdę odważny design. W ostatnim czasie dużym powodzeniem zaczęły się cieszyć superlekkie felgi SL02, które nie tylko bardzo ładnie się prezentują, lecz również mają świetne właściwości jezdne. Ogólna ilość sprzedawanych w sklepach felg może jednak niejednemu sprawić sporo problemów przy wyborze.

Dlatego też warto dobrze się zastanowić, żeby potem nie trzeba było ich wymieniać po założeniu. Przede wszystkim pamiętać trzeba, że nie każdy wzór będzie pasował do każdego modelu samochodu. Także z tego powodu, że niektóre modele są tuningowane od wielu lat, i po prostu przez ten czas zostały ustalone kanony tego, jak taki tuning ma wyglądać. Poza tym przy kupnie należy zwrócić swoją uwagę na parametry techniczne. Często w przypadku takich zmian kierowcy podejmują decyzję i montażu felg o większej średnicy, jednocześnie zmniejszając wysokość profilu. Ale czasem się zdarzy ktoś, kto kupi felgi concaver naprawdę szerokie, a jeżeli będą one wystawały za obrys samochodu, to z takimi nie można jeździć.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 6 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like