Pomostowe kraty z metalu – czemu cieszą się taką popularnością

Stal to bardzo popularny materiał konstrukcyjny, od dziesięcioleci się ona cieszy dużym powodzeniem i wykonywane są z niej przeróżne elementy konstrukcyjne. Jedne z nich to kraty pomostowe, jakie znalazły swoje zastosowanie w różnych przemysłowych gałęziach, w tym również budowlanym. Z krat tego typu bardzo często buduje się na między innymi najazdy i pomosty.

Dzięki temu że dysponują one lekką, ażurową konstrukcją, to w znaczący sposób oszczędza się ilość materiału zużytego do produkcji, przy zachowaniu jednocześnie odpowiedniej wytrzymałości mechanicznej. Bardzo dobrze sprawdzają także jako podłoża w halach produkcyjnych i magazynach, przy odpowiednim doborze umożliwiają jeżdżenie po nich nawet ciężkimi pojazdami. Budowlana branża to z kolei pochylnie, kładki i schody, lecz również i różnego rodzaju podjazdy i pomosty.

We wszystkich tego typu konstrukcyjnych elementach pod uwagę się bierze wytrzymałość oraz wagę, i z tego właśnie powodu takie kraty sprawdzają się doskonale w takich zastosowaniach, zapewniając wysoką wytrzymałość przy niskiej masie. Wykonuje się je z różnych rodzajów stali, a dobór materiału zależał będzie od paru czynników. Jeżeli kraty stosowane będą w budynkach, to nie będą musiały mieć dużej odporności na działanie czynników atmosferycznych. Przy zastosowaniach zewnętrznych jest to konieczne, bowiem śnieg lub deszcz szybko spowodować mógłby pojawienie się rdzy.

W części przypadków niezbędne może być zastosowanie nierdzewnej stali, wówczas ma się całkowitą pewność, że nie pojawią się żadne problemy z korozją. Kraty takie oferowane są w dużej ilości standardowych rozmiarów, ale przeważnie nie będzie żadnych problemów z wykonaniem ich według specyfikacji klienta. Po przesłaniu wszystkich niezbędnych wymiarów firma taka jak na przykład Loch Kraty Blachy zrobi wszystko w ustalonym terminie. Rozwiązanie takie jest bardzo wygodne, gdyż umożliwia to, żeby dokładnie dopasować te elementy konstrukcje dokładnie do tego, co jest potrzebne.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 6 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like