Pasieka Łęki w Beskidzie Wyspowym: dobry gatunkowo miód ze spadzi jodłowej

Pasieka Łęki w Beskidzie Wyspowym to rodzinna pasieka, wyrabiająca dobry gatunkowo miód ze spadzi jodłowej. Dookoła pasieki znajduje się ponad trzydzieści ha lasów jodłowych, które stanowią cenne źródło w produkowaniu miodu spadziowego. Jest to miód rzadko spotykany, gdyż może pojawić się nawet raz na parę lat, a terminu jego pojawienia się nie da się przewidywać. Posiadacz pasieki podkreśla, że plusy miodu z niewielkiej pasieki są nie do zakwestionowania. Pasieka produkująca miód ze spadzi ma 10 pni. Z uwagi na fakt, iż nie jest to produkcja masowa, można spodziewać się otrzymania produktów wysokiej jakości. Dzięki temu wielbiciele miodu, którzy doceniają także jego walory korzystne dla kondycji zdrowotnej rzeczywiście będą usatysfakcjonowani z tego, co jest dla nich proponowane. Miód spadziowy iglasty kupić można internetowo, wobec czego zaopatrywać mogą się w niego konsumenci z całej Polski. Miód oferowany jest w słoikach o przeróżnej objętości, a jego cechy są nad wyraz dokładnie opisane.

Wobec tego, każdy kto jest zainteresowany takim produktem, może wybrać stricte taki, jaki wypełni jego poszczególne wymagania. Miód spadziowy iglasty wytwarzany jest przez pszczoły ze słodkiej wydzieliny igliwia oraz gałęzi drzew, do jakich zaliczają się: sosna, świerk, jodła, albo modrzew. W spadzi iglastej można znaleźć wiele ważnych dla kondycji zdrowotnej elementów. Ciemniejszy kolor, jaki ma miód sklep jest charakterystyczny dla takiego gatunku. W jego smaku będzie dominować łagodniejsza nuta i nie jest tak przesłodzony, jak pozostałe gatunki miodu.

Znajduje się w nim z kolei parokrotnie więcej pierwiastków biofilnych, korzystnych dla zdrowia aniżeli w miodach nektarowych. To cenne źródło: żelaza, miedzi, cynku, fosforu, manganu oraz magnezu. Można znaleźć także w nim większą ilość białek i aminokwasów niż w miodach nektarowych oraz witaminy z grupy A, B, C oraz K. Miód spadziowy w krótszym czasie zregeneruje też formę po przebytych chorobach, wzmacniając odporność, a także regulując działanie układu pokarmowego oraz układu krwionośnego.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 5 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like