O czym należy pamiętać przy kupnie paneli podłogowych

Dobrze dobrane i położone panele Kalisz bez żadnego problemu wytrzymają wiele lat codziennej eksploatacji. Jednak po pierwsze trzeba je dobrze dobrać, czyli przed zakupem zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Ale nie mniej ważny będzie ich prawidłowy montaż, ponieważ najlepszy nawet panel niewiele pomoże, jeśli ktoś swojej pracy nie wykona jak powinien.

Układanie paneli rozpocząć należy od dokładnego wyprostowania podłogi. Część z tego typu nierówności można zniwelować za pomocą podkładów w różnych grubościach, ale przy większych konieczne może być wykonanie wylewki samopoziomującej. Wyrównana posadzka musi dobrze się wysuszyć, bowiem w przeciwnym wypadku panele podłogowe Kalisz mogą zamoknąć i ulec zniszczeniu. Lecz nawet suche podłoże należy ułożyć izolacyjną folię, która ochroni przed nadmiarem wilgoci. Następną warstwą do ułożenia będzie podkład. Jego zadaniem jest wytłumić podłogę, oraz dodatkowo zapewnić odpowiednią jej elastyczność.

Dostępne obecnie panele Ostrzeszów przeważnie posiadają montaż na klik, tak więc nie potrzeba ich dociągać pasami i sklejać. Lecz i tak po położeniu następnego rzędu należy je dobrze do siebie dobić, żeby wyeliminować wszelkie szczeliny. Przy docinaniu należy pamiętać o tym, żeby przy ścianach pozostawić kilkumilimetrowy odstęp. Panelowa podłoga pracuje bowiem przez cały czas, i jeśli zostanie do pominięte, to mogą się pojawić wybrzuszenia. Wprawna osoba jeden pokój bez problemów zrobi w jeden dzień, i praktycznie od razu da się po podłodze chodzić czy ustawiać meble.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 6 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like