Nieruchomości w Chorwacji – w jaki sposób można je kupić

Chorwacja to jedno z najpopularniejszych miejsc, w których rodacy spędzają wakacyjny urlop. Zachęca słoneczną aurą, błękitną wodą i pyszną kuchnią. Jest więc zrozumiałe że każdego lata odwiedzają ją miliony urlopowiczów, spragnionych odpoczynku i relaksu. Przez wiele osób uważana jest ona za mały europejski raj, a dodatkową jej zaletą jest niezbyt duża odległość od naszych południowych granic. Dlatego też całkowicie zrozumiały jest fakt, że wielu turystów planuje kupno tam nieruchomości.

Inwestycja o takim charakterze jest z wielu powodów bardzo opłacalna, i z tego też powodu domy i apartamenty cieszą się w tym kraju dużą popularnością. To rzecz jasna wpływa na poziom ich cen, nie należy się raczej spodziewać że w najbliższym czasie zaczną się zmniejszać. Tak więc na takim zakupie na pewno się nie straci, a raczej przez następne lata wartość domu czy apartamentu będzie szła w górę. Następną istotną sprawą jest to, że zakupioną nieruchomość można będzie wynajmować turystom.

Sezon w Chorwacji znacznie dłużej trwa niż u nas, tak więc na dobre zarobki można będzie liczyć przez parę miesięcy w roku. Duże znaczenie rzecz jasna będzie miała lokalizacja, najwięcej będą kosztować obiekty położone na wybrzeżu, lecz z kolei też przy nich można będzie liczyć na największy zysk z wynajmowania. Ceny domów w Chorwacji zależą od wielu różnych czynników. Z pewnością lokalizacja odgrywa dużą rolę, dotyczy to nie tylko wspomnianej już odległość od wybrzeża, jak też rejonu kraju. Należy też mieć na uwadze gospodarczą sytuację oraz kurs EURO, a także to, czy obiekt będzie pochodził z pierwotnego czy wtórnego rynku.

Z uwagi na nieco skomplikowane regulacje prawne na pewno najlepszą opcją będzie zrealizowanie takiego zakupu za pomocą jakiegoś agenta nieruchomości. W przypadku takiego pośrednictwa będzie trzeba zapłacić kilka procent ogólnej wartości zakupu, ale agencja zajmie się wtedy całością spraw. Wielu takich pośredników funkcjonuje także w Polsce, znaleźć ich można na przykład po podaniu w wyszukiwarce hasła Honeste Real Estate.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 4 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like