Na jakie sprawy zwracać uwagę podczas wyboru kompresora śrubowego

W branży związanej z pneumatyką przemysłową są wykorzystywane różne rodzaje urządzeń. Ich dobór najczęściej jest podyktowany konkretnymi potrzebami, dlatego każdorazowo przy projekcie wybiera się najbardziej korzystne rozwiązania. W wielu przypadkach bardzo dobrze będą się na przykład sprawdzać kompresory śrubowe, które wyróżniają się spośród innych rodzajów kompresorów paroma istotnymi cechami.

Przede wszystkim ich dużym plusem jest płynna praca, bez żadnego pulsowania, a równocześnie pokaźny zakres ciśnień możliwych do uzyskania. Ten rodzaj kompresorów jest znany od dawna, a jego historia sięga aż XIX wieku. Pierwsze egzemplarze były niestety niezbyt sprawne, z tego też powodu nie zdobyły dużej popularności, dopiero po kilkudziesięciu laty je poprawiono, i obecnie są chętnie stosowane. Konstrukcja tych urządzeń jest nietypowa, gdyż składają się z dwóch wirników działających równolegle, mających inną ilość zębów i prędkość obrotową, i kręcących się w dwóch różnych kierunkach. Przez to w środku będzie się wytwarzało ciśnienie, a sprężone powietrze dostaje przesłane do przewodu. Bardzo ważny w całym procesie jest olej, który do prawidłowego działania musi zostać rozgrzany do odpowiedniej temperatury. Z tego też powodu ten typ kompresorów dobrze się nadaje do ciągłej pracy, bez częstego załączania i zatrzymywania. Także dlatego, że do podgrzania oleju potrzeba w niektórych modelach nawet kilkadziesiąt minut.

Przy wyborze takiego sprzętu należy zwrócić swoją uwagę na kilka ważnych rzeczy. W pierwszej kolejności istotne będzie odpowiednie dopasowanie wydajności do danego projektu. Dobrze, aby zapewnić trochę zapasu, lecz wybranie zbyt mocnego nie będzie dobrą opcją. Zwrócić też pasuje uwagę na temat gwarancji i serwisu, jakie są bardzo ważne dla ciągłości pracy. Jeśli ktoś zamierza kupić taki sprzęt, to powinien odwiedzić jakiś sprawdzony sklep pneumatyczny, w jakim dostanie fachowe wsparcie. Można to również zrobić w internecie, na przykład pod adresem https://pneumatyczny.com.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 3 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like