Laserowe pokazy – czemu są tak popularne

Eventowa branża coraz częściej sięga po nowoczesne rozwiązania, a jednym z ciekawszych w ostatnim czasie są pokazy laserowe. Lasery od lat są stosowane w wielu dziedzinach naszego życia, tak więc łatwo zrozumieć że w pewnym momencie zaczęto ich używać także do pokazów. Szczególnie że ta technologia rozwija się bardzo intensywnie, co daje możliwość tworzenia jeszcze wspanialszych i niezwykłych pokazów. Do tworzenia pokazów laserowych wykorzystuje się dedykowane projektory, o bardzo szybkim czasie działania.

Dzięki temu można przy ich pomocy robić nie tylko wzory statyczne, lecz także o naprawdę dużej dynamice. Takie projektory umożliwiają wyświetlanie kształtów o dużej różnorodności. Rzecz jasna normą są różnego rodzaju tunele, płaszczyzny i wachlarze, ale nie będzie żadnych problemów aby w ten sposób pokazać geometryczne wzory i figury. Na firmowych eventach często klienci chcą mieć wyświetlone logo swojej firmy, najlepiej z jakimiś dodatkowymi motywami.

Także z opracowaniem takiej rzeczy nie będzie żadnego problemu, starczy jedynie zaprogramować wszystko co potrzeba, a później wgrać do projektora. Pokaz laserowy można też zsynchronizować z podkładem muzycznym, tego typu rozwiązanie również jest często wybierane przez klientów. Wtedy otrzymują oni zachwycające widowisko, w czasie którego dźwięk oraz światło uzupełniają się wzajemnie, dostarczając niezwykłych wrażeń. Niektóre firmy idą jeszcze dalej z takimi pokazami, i angażują tancerzy. Żeby to dobrze wyglądało, to należy wiele czasu spędzić na przygotowaniach i treningach, lecz dla końcowego efektu warto to zrobić.

Jednak aby rzeczywiście taki pokaz był udany, to trzeba kilku rzeczy. Używane lasery posiadać muszą odpowiednią moc, a oprócz tego ich promienie się muszą na czymś rozpraszać. W naturalnych warunkach daje to mgła lub mżawka, lecz liczenie na to jest trochę ryzykowne. Z takich też powodów twórcy laserowych pokazów przeważnie korzystają z własnych generatorów dymu, co zapewni dobrą widoczność światła.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 12 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like