Jakie zalety ma budowa stropu z prefabrykowanych płyt

Budowanie domu to duże wyzwanie logistyczne i finansowe, ale też i konieczność wybrania różnych technologii i rozwiązań. Sporo osób przyzwyczajonych jest do typowych technik, i niechętnie sięga po techniczne nowinki. A tych jak pokazuje praktyka w branży budowlanej nie brakuje, mogą one znacząco skrócić czas na inwestycję a także ograniczyć koszty. Jednym z takich rozwiązań, jakie w ostatnich czasach się cieszy coraz większą popularnością, są płyty stopowe z prefabrykatów. Stosowane one były powszechnie w blokach wielorodzinnych z tak zwanej wielkiej płyty, gdzie cały budynek składany był z klocków z betonu.

Wiele lat temu zaczęto to także stosować w jednorodzinnym budownictwie, lecz z uwagi na swoje niedociągnięcia nie zdobyły one dużej popularności. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja dzisiaj, ponieważ współczesne płyty stropowe kanałowe bardzo się różnią od tego, co było dawniej. Metoda ich wytwarzania pozwoliła wyeliminować ich najważniejsze wady, między innymi pękanie na łączeniach, a posiadają one sporo istotnych zalet. Po pierwsze naprawdę sprawny i szybki jest ich montaż, bez konieczności wykonywania dużej ilości przygotowawczych prac. Cały strop jest wykonywany w fabryce, według dostarczonego projektu. Tam wszystkie elementy są zbrojone, zalane betonem, a następnie muszą one wyschnąć uzyskując niezbędną mechaniczną wytrzymałość. Następnie wszystko jest przewożone na budowę i kładzione na ścianach.

Nie trzeba wykonywać kłopotliwych szalunków czy czekać później tydzień dni na rozpoczęcie kolejnych prac, ponieważ już następnego dnia można działać dalej. Daje to duże oszczędności czasowe, które w wielu przypadkach mają dużo znaczenia. Czas, jaki producent prefabrykatów betonowych będzie potrzebował na zrobienie wszystkiego przeważnie wynosi parę tygodni, tak więc jeżeli się wszystko odpowiednio zaplanuje, to cała budowa powinna pójść szybko i sprawnie. Do montażu tego typu stropu potrzebny będzie odpowiedni sprzęt, i trzeba zwrócić uwagę na to, czy będzie możliwość jego wjechania.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 2 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like