Jakie zalety i wady mają przyczepy kempingowe

Podróżowanie po kraju samodzielnie z przyczepą kempingową praktykowane już było przez naszych dziadków oraz rodziców. Z pewnością dużo osób ma jeszcze w pamięci modele zaprojektowane w PRL-u, które po dziś dzień spotkać można na ulicach. Oczywiście od tamtych lat zmieniło się bardzo dużo, i współcześnie produkowane przyczepy kempingowe nowe wyglądają zupełnie inaczej niż te starsze. Projektanci szukają bez przerwy nowych rozwiązań, dzięki jakim podróż będzie jeszcze wygodniejsza i przyjemniejsza.

Standardem obecnie jest nieduża łazienka i kuchenny aneks, ale coraz częściej można też liczyć na inne udogodnienia, takie jak na przykład klimatyzację czy nawet tapicerkę ze skóry. Mocno się też powiększyły gabaryty części modeli, są one na tyle duże że bez problemów pomieszczą całą rodzinę, bez żadnego ścisku i niewygody. Lecz zwiększenie gabarytów ma też przełożenie też na wagę, z tego też powodu należy mieć na uwadze to, że do ich holowania będzie potrzebny odpowiedni samochód. Sporo osób dyskutuje, czy przyczepa kempingowa to lepsze rozwiązanie niż kamper, czy jednak nie.

Zdania są tu bardzo różne, jednak parę istotnych aspektów przemawia jednak za jazdą przyczepą. Pierwszy z nich to cena, ta w przypadku przyczepy będzie kilkukrotnie niższa niż kampera, i dotyczy to zarówno pojazdów używanych jak i nowych. Jeśli chodzi o używane liczyć się jeszcze trzeba z ewentualnym remontem, a ten przy kamperze także będzie więcej kosztował. Kolejną istotną sprawą jest elastyczność i wygoda w podróżowaniu. Kampery z reguły są dość duże, i zwyczajne w pewne miejsca nie można nimi wjechać.

Całkowicie odmiennie jest przy przyczepach, jakie można odpiąć na parkingu i pojechać samym autem na zwiedzanie. Osoby które się interesują kupnem takiej przyczepy powinny się jednak nastawić na sporo czekania, gdyż sprzedaż przyczep kempingowych w ostatnim okresie czasu bardzo wzrosła i z tego powodu nowe modele są do odebrania nierzadko po upływie kilku miesięcy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 13 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like