Jakie są popularne rodzaje włoskiego sera mozzarella

Nie bez powodu włoska kuchnia uważana jest przez wielu za najlepszą na świecie. Naturalne składniki i bogate smaki sprawiają, że pizza, spaghetti czy lazania cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Jeden z takich składników to oryginalna mozzarella włoska, która od dziesięcioleci jest wytwarzana według oryginalnych receptur. Sam proces produkcji mozzarelli teoretycznie jest prosty, lecz na końcowy smak wpływ ma wiele czynników.

Niezwykle istotna będzie jakość wykorzystanego do wyrobu mleka, lecz również dużo znaczenia ma doświadczenie i wiedza serowara. Aby otrzymać najwyższej jakości produkt trzeba poszczególne czynności robić w odpowiedniej chwili, a żeby to zrobić dobrze to trzeba mieć wiele lat praktyki. Dlatego też pomimo wysiłków firmy z innych krajów niż Włochy nie są w stanie wyprodukować serów o takiej jakości, ponieważ ich produkty będą zupełnie inaczej smakować.

Wiedzą to też bardzo dobrze kucharze, jakim zależy na najwyższej jakości swoich potraw. Chcąc tę jakość zachować używają oni do lazanii czy pizzy wyłączenie prawdziwe produkty włoskie oryginalne, dzięki czemu mogą o tę jakość zadbać. Mozzarelli jest wiele rodzajów, oprócz najbardziej klasycznych rosnącą popularnością cieszy się chociażby mozzarella buffala. Ten rodzaj sera wytwarzany jest z bawolego mleka, jakie ma znacznie więcej tłuszczu niż krowie. Przez to buffala ma charakterystyczny, lekko kwaśnawy posmak, a równocześnie jest łagodna i bardzo delikatna.

Bez żadnego problemu można ją kupić w lepszych sklepach z włoską żywnością, i świetnie się nadaje do każdej typowej potrawy. Bardzo ciekawie w smaku prezentuje się też mozzarella burrata. Przy produkcji tej odmiany w każdej kulce wykonuje się niedużą kieszonkę, do jakie następnie się wlewa śmietankę. Dodatek ten daje delikatny, maślany smak, od którego zresztą pochodzi nazwa tego sera, a po przecięciu kieszonki z wnętrza wypływa śmietankowa masa.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 2 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like