Jak zadbać o skrzynię biegów czy silnik przy pomocy preparatów do regeneracji

Mechaniczne urządzenia mające w sobie ruchome elementy będą się w jakimś stopniu zużywać podczas pracy. Dotyczy to zarówno silników spalinowych, jak również przekładni, mostów, skrzyń biegów i pozostałych sprzętów. Takie zużywanie spowodowane jest głównie tarciem, które występuje między elementami, które się poruszają między sobą. Oczywiście chcąc ograniczyć to zjawisko stosuje się rozmaite smary i oleje, ale i tak w długim okresie czasu one nie zawsze pomagają. Z tego też powodu w sprzedaży pojawiły się rozmaite preparaty do regeneracji, które mogą proces zużycia mocno ograniczyć.

Preparaty te tworzą na powierzchni pracujących elementów cienką, lecz twardą warstwę, która jest naprawdę przydatna. Przede wszystkim znacznie zmniejsza ona tarcie, i przez to też potrzebne do pokonania opory. A to oznacza, że aby taki mechanizm napędzić potrzebna będzie mniejsza ilość energii, a przez to i mniejszy koszt. W praktyce takie oszczędności sięgać mogą nawet kilkunastu procent, tak więc wcale tak mało to nie jest, tak więc można chociażby ten aspekt mieć na uwadze.

Następna istotna sprawa to wytrzymałość. Ceramiczna powłoka, która się tworzy podczas stosowania środków do regeneracji, jest cienka ale bardzo twarda. Przez to zapewnia z jednej strony dużo lepszy poślizg, a dodatkowo zmniejsza zużycie części. Będzie to dotyczyć zarówno urządzeń nowych, jak również po długim okresie użytkowania, w ich przypadku również te środki można stosować. A takimi sprzętami na przykład mogą być samochodowe silniki, instalowane i w osobowych pojazdach, i w dużych ciągnikach czy ciężarówkach. Przekładnie, mosty czy skrzynie biegów to następne możliwe zastosowanie, przez co zmniejszą się głośność i wibracje, a znacznie zwiększy wytrzymałość mechanizmu.

Osoby szukające więcej informacji na ten temat mogą skorzystać na przykład z internetu, wystarczy że w wyszukiwarce wpiszą hasło regeneracja silników czterosuwowych i przejrzą zwrócone wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 4 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like