Jak najlepiej dobrać system monitoringu do swojego domu

Mieszkanie albo dom można zabezpieczać na wiele sposobów. Po pierwsze ważne są odpowiednie drzwi wejściowe z atestowanym zamkiem, w przypadku bramy na podwórko przyda się też zestaw wideodomofonowy Ceres Orno. Za jego pomocą można będzie obserwować, kto chciałby wejść do środka, i w razie potrzeby zarządzać wygodnie otwarciem. Zarówno po zewnętrznej stronie budynku, jak też w jego środku powinien zostać też zamontowany monitoring.

Przeważnie jest on złożony z kilku kamer oraz rejestratora przesłanych obrazów. Kamery monitoringu należy wybrać takie o możliwie jak najlepszych parametrach, bo to przekłada się bezpośrednio na obraz. Obecnie minimum, jakie tego typu kamera IP kopułkowa Hikvision musi mieć, to standard HD. Jeśli jednak będzie tylko możliwość, to zdecydowanie lepiej zakupić będzie kamery full HD. Różnica w cenie nie jest zbyt duża, a jeśli chodzi o możliwości dokładnego sprawdzenia obrazu, to raczej nie ma co porównywać takich kamer do siebie. Szczególnie jeśli wybierze się dobrą, sprawdzoną firmę, a nie jakiś nieznany sprzęt.

Z tanimi kamerami w ogóle należy uważać, bo często ich zakładane parametry odbiegają dość mocno od stanu faktycznego, a znacząco to może obniżyć skuteczność monitoringu. W przypadku urządzeń instalowanych poza budynkiem warto także dopilnować, aby posiadały one wodoszczelną obudowę, ponieważ będą one narażone na działanie niekorzystnych atmosferycznych warunków. Niezwykle interesującą funkcją jest posiadanie przez kamery czujników ruchu. Tym sposobem aktywowane one będą dopiero wtedy, gdy jakaś osoba się znajdzie w widocznym polu, co znacząco zmniejszy rozmiar filmów.

A te trzeba w jakiś sposób nagrywać, a do tego służy rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Od jego możliwości będzie zależało, jak cały monitoring będzie działał, z tego też powodu nie warto wybierać tanich rozwiązań, które posiadać będą liczne ograniczenia. Planując kupno takiego wyposażenia pomyśleć od razu można o pozostałych zakupach, i w zamówieniu może się na przykład znaleźć grzejnik konwektorowy f125 500W.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 1 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like