Jak i gdzie można serwisować jachtowe silniki

Jachty to jednostki wodne, które do swojego poruszania się wykorzystują siłę wiatru. Lecz na ich wyposażeniu znajduje się też najczęściej nieduży spalinowy silnik, o mocy kilku KM. Nie jest on głównym napędem, lecz bardzo się przydaje na przykład przy manewrach w porcie czy w razie jakiegoś zagrożenia. Takie silniki nie są często używane, niejednokrotnie mają one możliwość pracy jedynie kilka razy na rok. Dlatego też spora część właścicieli jachtów zapomina trochę o ich systematycznym serwisie, a zaniedbania takie zakończyć się mogą jakąś poważniejszą usterką.

Najczęściej stanie się to w najmniej spodziewanej chwili w trakcie sezonu, a wtedy naprawa silników jachtowych okazać się może możliwa dopiero za jakiś długi czas. Z tego też powodu raz w roku, najlepiej w okresie zimy, taki silnik powinien być ściągnięty z jachtu i przewieziony do jakiegoś serwisu. W takcie niego sprzęt będzie szczegółowo sprawdzony, a jeżeli zauważone zostaną jakieś usterki, to będzie dużo czasu na to żeby je naprawić.

Wymienić też należy olej, świece i pozostałe eksploatacyjne materiały, zgodnie z wymaganiami wytwórcy. Tego typu serwis silnika gazowego może być wykonany w jakimś autoryzowanym punkcie, lecz zrobić też go może jakiś niezależny mechanik. Istotne jest, żeby taka osoba dysponowała odpowiednim doświadczeniem i umiejętnościami, oraz miała potrzebny diagnostyczny sprzęt. Tym sposobem silnik na pewno nie zawiedzie w sytuacji, kiedy będzie on najbardziej potrzebny.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 1 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like