Czemu warto wybrać implanty zębisk i kiedy tak właściwie winieneś się nimi zaintrygować?

Implanty zębów są to sztuczne korzenie zębów, które są wszczepiane do kości szczęki bądź żuchwy, aby zastąpić brakujące zęby bądź je uzupełnić. Są one wykonane z tytanu bądź też innych materiałów biokompatybilnych, co świadczy, iż są przyjmowane przez organizm i nie powodują reakcji uczuleniowych. Implanty zębów są coraz częściej stosowane jako alternatywa dla klasycznych też oraz mostów, bo dają bardziej naturalny wygląd i zapewniają lepsze odczucia powiązane z jedzeniem i mówieniem. Proces wszczepienia implantów zębów składa się z kilku etapów. Najpierw wykonuje się badanie RTG oraz ocenia stan kości i innych tkanek w obrębie jamy ustnej.

Następnie wykonuje się zabieg chirurgiczny, w trakcie jakiego wszczepia się sztuczne korzenie do kości. Po kilku miesiącach, gdy implanty zostały już odpowiednio zrośnięte z kością, można przystąpić do montażu koron lub ewentualnie mostów protetycznych – więcej na stomatolog bielsko. Implanty zębów są nadzwyczaj trwałym oraz skutecznym rozwiązaniem, które może zapewnić pacjentom pewność i komfort związane z posiadaniem pełnego uzębienia.

Należałoby jednakże pamiętać, iż aby utrzymać implanty w solidnym stanie, potrzebna jest regularna i dokładna higiena jamy ustnej i regularne wizyty u stomatologa. Przebieg zakładania implantów zębów jest skomplikowanym zabiegiem chirurgicznym, jaki żąda wiedzy oraz doświadczenia profesjonalisty. Najpierw wykonuje się badanie RTG, żeby ocenić stan kości i innych tkanek w obrębie jamy ustnej oraz zaplanować miejsce, w jakim zostaną umieszczone implanty.

Następnie przeprowadza się zabieg chirurgiczny, w czasie którego wszczepia się sztuczne korzenie do kości. Implanty zębów są realizowane z tytanu czy też innych materiałów biokompatybilnych, co świadczy, iż są one akceptowane przez organizm i nie powodują reakcji alergicznych. Po zakończeniu zabiegu chirurgicznego chory musi odbyć parę wizyt kontrolnych, by przetestować, czy implanty dobrze się zrastają z kością. Po kilku miesiącach, kiedy implanty zostały już dobrze zrośnięte z kością, można przystąpić do montażu koron czy też mostów protetycznych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 8 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like