Co zaproponować może współczesna stomatologia

Zdecydowana większość z nas wie bardzo dobrze o tym, jak najlepiej dbać o swoje zęby. Unikanie słodyczy, szczotkowanie dwa razy dziennie czy regularne przeglądy stomatologiczne to przecież proste i tanie rzeczy, a mimo wszystko i tak cały czas dentyści mają co robić. Jeżeli do zaplombowania będą niewielkie ubytki, to raczej nie będzie nic przy tym boleć, a także nie będzie to bardzo kosztowne.

Z tego też powodu tak podkreślana jest przez dentystów rola regularnych przeglądów, podczas jakich stomatolog Radzymin dokładnie sprawdzi stan zębów, i jeśli coś zauważy to zaproponuje odpowiednie leczenie. Zaleca się, żeby tego typu przegląd wykonywać raz w roku, wówczas potencjalne dziury nie będą miały możliwości zbytniego powiększenia się. Lecz jeżeli ktoś sobie to zaniedba i pojawi się ból, to wówczas sytuacja staje się poważniejsza. Zapewne podjęta zostanie wtedy próba leczenia chorego zęba, i w wielu przypadkach to się udaje. Ale jeżeli dojdzie już do obumarcia nerwów, to wówczas niezbędne stanie się kanałowe leczenie. Nowoczesna stomatologia Radzymin daje obecnie duże możliwości w tej kwestii, przede wszystkim dlatego że stomatolodzy dostali do dyspozycji zaawansowane mikroskopy. Dzięki tym urządzeniom da się teraz wyleczyć zęby, jakie jeszcze kilkanaście lat temu były do usunięcia.

Rzecz jasna będzie się to wiązało z wysokimi wydatkami, gdyż za leczenie jednego kanału trzeba zapłacić przynajmniej kilkaset złotych, ale utrzymanie własnego zęba z pewnością będzie warte wydania takiej kwoty. Czasami po tego typu leczeniu pozostaje tylko sam korzeń, do jakiego można włożyć specjalny sztyft i osadza się na nim potem koronę. Jest jednak sporo przypadków, że nawet mimo użycia zaawansowanych urządzeń i doświadczenia stomatologa ząb nie zostanie uratowany. Na szczęście w takich przypadkach także jest parę opcji na to, żeby nie została pusta dziura w szczęce. Protetyk Radzymin na przykład może zaproponować zrobienie mostu lub korony, przymocowanej na wkładzie. Droższym, lecz skutecznym wyjściem są też implanty, które mają postać wkręcanych w dziąsło tytanowych kołków.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 4 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like