Co to jest trawka uzdrawiająca – wszystko co powinieneś mieć pojęcie

Trawa zdrowotna odnosi się do używania rośliny marihuany bądź jej aktywnych składników, takich jak kannabidiol (CBD) i tetrahydrokannabinol (THC), do celów medycznych. Jest stosowany od tysięcy lat w leczeniu rozmaitych schorzeń, a w ostatnich latach zdobył uznanie jako legalna terapia medyczna.

W tym wpisie omówimy historię medycznej trawy, podejście jej działania, jej zalety i skutki uboczne oraz aktualne przepisy oraz regulacje dotyczące jej stosowania. Aplikowanie trawki do zamiarów zdrowotnych sięga starożytnych cywilizacji, takich jak Chińczycy i Egipcjanie, którzy używali jej do leczenia bólu, stanów zapalnych oraz różnych chorób. W XIX oraz XX wieku marihuana była w szerokim zakresie stosowana w świecie zachodnim jako środek leczniczy, jednakowoż jej użycie spadło wraz z pojawieniem się narkotyków chemicznych.

Mimo to w minionych dziesięcioleciach odrodziło się zaciekawienie marihuaną leczniczą, a badania wykazały, iż może ona być wydajna w wypadku wielu schorzeń – nasiona konopi feminizowane. Marihuana lecznicza działa przez interakcję z układem endokannabinoidowym organizmu, jaki gra rolę w przepisów wielu przebiegów fizjologicznych, w tym bólu, samopoczucia oraz apetytu. THC, kluczowy psychoaktywny składnik marihuany, wiąże się z receptorami kannabinoidowymi w mózgu, prowadząc do porządnie znanych rezultatów łagodzenia bólu, podwyższonego apetytu oraz ogólnego poczucia relaksu.

Jednak CBD nie wywołuje tych efektów psychoaktywnych oraz twierdzi się, że ma etap profitów terapeutycznych, w tym odejmowanie lęku i stanów zapalnych oraz łagodzenie bólu. Korzyści z marihuany uzdrawiającej są liczne i zróżnicowane, jednak poniektóre z najczęstszych obejmują tłumienie bólu, zmniejszanie stanu zapalnego, kontrolowanie napadów padaczkowych oraz odejmowanie lęku oraz depresji. Wykazano też, iż ma aspekty przeciwnowotworowe oraz jest skuteczny w leczeniu objawów takich stanów, jak stwardnienie rozsiane, choroba Leśniowskiego-Crohna oraz jaskra. Do tego marihuana medyczna nie podporządkowuje oraz ma mniej efektów ubocznych niż wiele leków na receptę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 6 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like